با افزایش تعدا سایتهای خبری کم نیستند افرادیکه بدون تخصص و مهارتهای لازم وارد این حوزه شده اند،البته این موضوع برای سایتهای سیاسی اونقدرها هم پر مخاطره نیست 

کما اینکه همین روزهای اخیر یک اشتباه در پیاده سازی سخنان رئیس جمهور کلی بلوا به پا کرد و در جهان تصویری غلط از آنچه که سیاستمداران ما میگویند ایجاد کرد.

بر اساس اصول به کار بردن برخی کلمات در تیتر فقط برای جذب مخاطب و تحریک حس کنجکاوی افراد کار شایسته ای نیست.

در حوزه سلامت و بهداشت و درمان در مواردی واقعا ایجاد مشکل میکنه.

مثلا دقت کنید به این تیتر :

مرگ عجیب کودکان در بیمارستان مفید

یا

تجاوز به دختران با موسیقی ملایم

داخل خبر که وارد میشید اولی ماجرای یک کودکه که مایع لوله باز کن خورده و اصلا هم خوردن این مایع توسط بچه ها عجیب نیست و صد البته مرگش هم عجیب نیست.

حالا خودتون رو جای اون پدرمادرایی بذارید که بچشون به یه مشکلی برخورد میکنه و مجبورن به این بیمارستان مراجعه کنن.

به هر حال در هر بیمارستانی هم ممکنه گاهی برخی افراد رسیدگی های لازم رو انجام ندن ولی واقعا شایسته نیست که زحمات همه کادر بیمارستانی رو زیر سوال ببریم و علاوه بر این وحشت و اضطرابی هم در دل والدین ایجاد کنیم  و یه تولید کننده رو هم به دلیل شباهتی که بسته بندیش با یه نوشیدنی داره بزنیم زمین.

واقعا مقصر اون والدینی هستند که این مواد رو دم دست بچه ها میزارن نه بیمارستان یا تولید کننده.

در تیتر دوم که این روزها خیلی از سایتای برای جلب مخاطب از عبارت تجاوز در اون استفاده میکنن تا کلیک خور بیشتری داشته باشن یه طرف دیگه دنیا در کشوری متمدن به نام کانادا نیشخند کسی این کارو انجام داده و متاسفانه در رسانه های ایران پوشش داده شده .

تجاوز یک حرکت بسیار غیر انسانی و وحشیانه است و نباید با بکار بردن چنین الفاظی این قضیه رو لوث کنیم.مگر دارید داستان پ.و.ر.ن تعریف میکنید که اینطور تیتر میزنید؟

واقعا شنیع و غیرحرفه ایه این کار.

متاسفانه همه سایتهای دیگه هم این جور خبرا رو به نقل کار میکنن و به گسترشش کمک میکنند.

من ازتون خواهش میکنم اگه دستی در امور رسانه ای دارید در حوزه سلامت یه کمی حرفه ای تر از بقیه بخشها باشید و دقت بیشتری بیه خرج بدید.

اضطراب سلامت خیلی فراگیر شده.بهش دامن نزنیم

/ 1 نظر / 27 بازدید