مدفوع در آب استخر توجیه شدنیست؟

روز پنجشنبه که به استخر ترنج واقع در شرق تهران رفتم متاسفانه با یک صحنه باورنکردنی مواجه شدم که بعید میدانم حالا حالاها پامو بذارم توی هیچ استخری.

به علت وجود مدفوع در آب همه افراد را خارج کردند و گفتند که قراره باز کلر به آب تزریق بشه تا ضد عفونی بشه.

این در حالیه که به هر حال حتی اگر اون آب ضد عفونی هم بشه نجس شده و با تزریق کلر یا هر چیز دیگه ای برطرف نمیشه جالبه که وقتی به مسئولان استخر اعتراض کردم با پرروئی هر چه تمام تر گفتن این یه موضوع طبیعیه و کاری از ما ساخته نیست.

هرچند این مورد به نظر من کاملا قابل مدیریته چون وقتی ما وارد سال شدیم از خیل عظیم جمعیت در یک فضای کوچک تعجب کردیم.این استخر چون سانس آزاد داره متاسفانه به خودش این اجازه رو میده که هزار نفر آدم رو توی یه متر جا پذیرش کنه و همین باعث میشه هرجور آلودگی ورود پیدا کنه.

با اینکه پزشکان هشدار دادند ضدعفونی کردن استخرها با کلر به معنی پاک شدن کامل آب استخر نیست و به همین دلیل افراد باید مراقب باشند آب وارد دهانشان نشود باز هم مسئولان این استخر ادعا میکردن که میشه این آب ضدعفونی بشه و حاضر به تخلیه آب نشدن.

با همین آب های مثلا ضدعفونی شده هزار بیماری در کمین افراد مراجعه کننده به استخر هست.بیماری های پوستی مثل زرد زخم بیماری های زنان،عفونت های روده ای و .....چه برسه که مدفوع هم در آب وجود داشته باشه .

امیدوارم اوقات فراغتتون در این ایام تابستون به بهترین نحو سپری بشه و اگه گذرتون به استخر افتاد با این صحنه های فجیع مواجه نشید.

/ 0 نظر / 86 بازدید